Opis szkolenia

Wokół skutecznych technik rekrutacji narosło wiele mitów i legend. Większość powstawała w momencie, gdy rekruterzy szukali jednego magicznego pytania, testu albo zadania, który pozwoliłby im powiedzieć jaki jest naprawdę ten kandydat? i czy się sprawdzi?
Tymczasem nie ma takiego „kamienia filozoficznego", który stałby się odpowiedzią na te pytania. Są jednak pewne zasady i reguły prowadzenia rekrutacji, które wiodą do rzetelnej oceny kandydata i weryfikują jego dopasowanie do organizacji. Na tym zagadnieniu skupimy się podczas szkolenia.

Zadaj nam pytanie lub zadzwoń: +48 502 571 143

Czym nasze szkolenie różni się od innych podobnych, z którymi być może miałeś do czynienia:

Zapytaj o to szkolenie

Ramowy program szkolenia:

 1. Fakty i mity rekrutacyjne – przegląd różnych podejść
 2. Dwa nierozłączne etapy rekrutacji – rozmowa i wdrażanie
 3. Kryteria rekrutacyjne – model PUW – POSTAWA-UMIEJĘTNOŚCI-WIEDZA
 4. Schemat konstruowania pytań do wywiadu rekrutacyjnego: kryterium – pytanie/test – oczekiwana odpowiedź; schemat i reguły konstruowania wywiadu rekrutacyjnego
 5. Wdrażanie – najczęstsze błędy: technika „rzutu na głęboką wodę” i „się przyglądaj”
 6. Planowanie wdrażania, planowanie oceny kandydata podczas wdrażania, unikanie pułapki „zamrożonej konsekwencji”
 7. Szkolenia merytoryczne (np. produktowe dla handlowców) dla nowych pracowników – jak uczynić je maksymalnie efektywnymi; jak uczą się osoby dorosłe?

Dla kogo?

Szkolenie to kierowane jest do kadry kierowniczej oraz dla osób związanych z HR.
Zapytaj o to szkolenie

Ekspert prowadzący to szkolenie

Katarzyna Jędruszczak

Zarządzanie | HR | Zarządzanie sprzedażą | Sprzedaż i obsługa klienta

Moim ulubionym zawodowym słowem jest „konkret”, a dewizą biznesową - taka współpraca z Klientem, po której Klient zdecydowanie i z pełnym przekonaniem poleca mnie innym. Ze szkolenia musi wynikać zmiana wraz z planem wdrożenia jej w życie.

Doświadczenie zdobywałam realizując przez ostatnie 10 lat kilkaset projektów poprawiających efektywność przedsiębiorstw: projekty i wdrożenia systemów ocen, systemów rekrutacyjnych (w tym Assessment Centre), systemów motywacyjnych, strategii szkoleniowych, systemy tzw. „zarządzania kompetencjami”. Na stałe współpracuję z kilkoma firmami szkoleniowo-doradczymi. Jestem wykładowcą Wyższej Szkoły Bankowej i SGH, autorką artykułów (m.in. dla gazety MSP oraz Gazety Prawnej), konsultuję projekty start-up’owe.
Poza pracą jako trener pracowałam jako handlowiec, HR Business Partner oraz dyrektor sprzedaży.
Moje kwalifikacje potwierdzają również: dyplom MBA (University of Illinois), certyfikat TROP z rekomendacjami Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, certyfikat Master of NLP, akredytacja PARP, a przede wszystkim referencje Klientów.

Zapytaj o to szkolenie

Metodyka prowadzenia szkolenia

Na szkoleniu dowiesz się, jak zaprojektować i jak wdrożyć pasujący i optymalny dla twojej organizacji system rekrutacji.
 • Dowiesz się:
 • Jak wyglądają wszystkie fazy rekrutacji: począwszy od stworzenia profilu kandydata, przez przeprowadzenie wywiadu kwalifikacyjnego, aż po efektywne i szybkie techniki wdrożenia kandydata do pracy.
 • Masz pytania? Zadzwoń: +48 502 571 143 lub napisz do nas!

  Dbamy o Twój czas, odpowiemy w ciągu 24h

  *niewymagane | ** My też nie lubimy spamu. Gwarantujemy, że adres posłuży nam tylko do kontaktu z Tobą